Maroko – ochutnejte kouzlo Afriky

Maroko. Orientální a exotická země plná kouzel a tajemství, skrývá úchvatné zážitky a krásná místa, která stojí za povšimnutí. Tato země vám nabízí to nejlepší, co můžete na severu Afriky nalézt.

Můžete si zde rozhodně

  • užít adrenalin i poznání, vydat se do vysokých hor nebo po starodávných památkách,
  • vyrazit do rozpálené Sahary,
  • nebo si zaplavat v hřejivém moři
  • či třeba vychutnat kulinářské umění marocké kuchyně…

Tím však výčet možných zážitků nekončí. Nyní se pojďme společně podívat, co všechno vám tato severoafrická země nabízí.

Praktické Maroko aneb co by se vám mohlo hodit

Před tím, než se vydáte na svoji cestu do této kouzelné země, by se vám mohlo hodit pár praktických tipů.

Přestože jde o muslimskou zemi, pravidla oblékání jsou zde uvolněnější než v ostatních muslimských zemích. Ve velkých marockých městech jsou lidé liberální a celkově jsou zde lidé velmi ochotní. Rádi vám poradí a přitom vám možná i něco prodají. Proto buďte ve střehu, nenechte se zlákat a hlavně nezapomeňte smlouvat, a to vždy a všude.

Maroko tedy představuje muslimskou zemi, která za návštěvu určitě stojí. Pokud se rozhodnete do Maroka zavítat, můžete si vybrat zájezd do Maroka přesně podle svých představ.

Casablanka, město z filmu

Většina turistů přilétá do Casablanky. Jde o moderní velkoměsto, ve kterém se budete cítit jako v jakémkoli evropském městě, takže ani nepoznáte, že se nacházíte v muslimské zemi. Casablanka je největším městem a přístavem v Maroku. Navštívit zde můžete mešitu Hassana II., Place Mohammed V. či katedrálu Sacré Coeur.

casablanca

Marrákeš, město žijící v noci

Z Casablanky se vydejte do Marrákeše. Možná vám bude Marrákeš připadat přes den trochu fádní, ale pokud tu vydržíte do večera tak neprohloupíte. Noční Marrákeš je naprosto okouzlují.

Jakmile totiž africké slunce zapadne za pradávné střechy, ožijí zde náměstí, které se naplní stánky s jídlem a množstvím temperamentních obchodníků. Ke kulinářským požitkům vám bude do rytmu požvykování hrát hromádka okolo postávajících muzikantů a pouličních umělců.

Noční život v Marrákeše vás naprosto uchvátí, přesto byste se měli brzy vydat dále a objevit další krásy Maroka.

Djemaa_el_Fna,_evening

Výstup na vrchol

Včetně měst byste neměli zapomenout navštívit i přírodu. Pokud máte rádi výstupy a výlety za dobrodružstvím, pak si napište, že byste se při návštěvě Maroka měli podívat na nejvyšší horu severní Afriky, která leží kousek od Marrakéše. Tato hora nese název Tupkal a cesta na její vrchol není tak náročná, jak by se z našeho článku a hlavně ze slov „nejvyšší hora“ mohlo zdát.

Pokud však budete unaveni, můžete se zastavit a přespat v chatě ležící v posledním úseku pod vrcholem. Ráno se pak po vydatné snídani, pěkně zčerstva a bez zavazadel můžete vydat na vrchol. Cestou dolů vám postačí si v chatě vyzvednout batohy.

Západ slunce nad Saharou

Small caravan of camels passing oasis of Ounianga Serir oasis complexV Maroku byste se neměli zapomenout zastavit v poušti. Hranici mezi civilizací a nekonečným mořem saharského písku představuje osada Merzouga, u jehož jezera se začínají vzdouvat úchvatné písečné duny.

Pokud bychom vám mohli poradit, pak si přivstaňte a po písečných dunách se projděte za příjemně chladného ranního vzduchu. Sami uznáte, že procházka po několikasetmetrových kopcích tvořených sypkým, zlatavým pískem pro vás bude naprosto novým zážitkem.

Kdybyste však chtěli zavítat hlouběji, pak se projeďte na velbloudu. Vždyť kdo by chtěl navštívit Maroko a nesednout na velblouda? Toto překrásné, dvouhrbé zvíře vás vezme hlouběji do vnitrozemí opuštěné pouště, kde si můžete vychutnat nádherný západ slunce.

Procházka zapadlými uličkami Fesu

Za návštěvu určitě stojí i město Fes. Jeho atmosféra vás naprosto pohltí, a proto se mějte raději na pozoru. Nenechte se obalamutit a raději všemi smysly nasávejte neskutečné kouzlo okamžiku.

Že už byste sem nejraději vyrazili? A nejlíp na poznávací zájezd?

Za nás můžeme směle doporučit některý z perfektně připravených poznávacích zájedů do Maroka, které organizuje CK Rady na cestu:Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.