Thajsko není pouze moře

Tato země v jihovýchodní Asii patří k turisticky nejatraktivnějším zemím světa. Kromě malebných ostrovů je Thajsko také země plná památek, hor, chutí, kulturních a náboženských svátků, sexuální turistiky a mnohého dalšího. Tato rozmanitost dělá z Thajska jednu z patnácti nejnavštěvovanějších zemí světa.

Památky

Thajsko díky bohatství a jejich víře “Theravádový buddhismus“ je opravdu bohaté na pámátky, zejména pak jeho hlavní město Bangkok. Některé zdroje uvádějí, že v samotném bangkoku se nachází na 500 chrámů, pro vstup do chrámů platí podobná pravidla jako v případě křesťanských katedrál, tedy vhodné oblečení.

Mezi nejznámější chrámy patří Wat Phra Kaeo, Wat Arun a Wat Pho. Dominantní památkou města je Velký Palác, kde sídlila královská rodina. Dnešní Bangkok je plný výškových a obchodních budov. Mezi další velké památky Thajska patří ruiny historického města Ayutthaya. A spoutu dalších.

thajsko-budha

Pěší turistika:

Thajsko může nabídnout své i milovníkovi pěší turistiky. Pěší túry můžete podnikat po rozlehlých lesích na západě země, nebo užívat vysokohorské turistiky na severu podél hranic s Myanmarem. Mezi největší atrakce na severu země patří návštěva domorodých kmenů.

Doporučuje se navštívit jeden z národních parků: Doi Phu Kha, Kaeng Krachan, Khao Sam Roi Yot, Khao Sok, Khao Yai, Phu Reua Thap Lan. Při toulkách Thajskem si dejte pozor na tamní podnebí, které je velmi proměnlivé.

Atrakce:

Jsou věci, které byste rozhodně neměli v Thajsku vynechat, mezi největší atrakce určitě patří návštěva tygřího kláštera v západním Thajsku, kde můžete jít s tygrem na procházku. Rozhodně zajděte na místní trhy a vyzkoušejte typickou thajskou kuchyni, která je od té naší velmi odlišná a můžete narazit třeba na plazy nebo hmyz.

Pokud budete cestovat s nějakou agenturou, dost často patří k zábavě pro rodiny projížďka na slonech. Za zmínku určitě stojí školy Thajského boxu, který je v zemi národním sportem.

Vyhledat zájezdy do Thajska:

Výběr: Poznávací zájezdy do Thajska pro letošní sezónu:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.