Poznejte zemi arabských šejků

Země tisíce tváří, kde si svoji dovolenou zaručeně užijete. Není krásnějšího místa na zemi s tak obrovsky rozmanitou kulturou a kontrastem. Většina plochy této země je nížina s pouští, kde kromě písku a pár rostlin nenajdete nic.

Lemující ostrovy kolem země vám vyrazí dech, na jednom z nich se nachází Dubaj – nejznámější město SAE, kde je luxus a inovace na prvním místě. SAE jsou federací sedmi konstitutivních emirátů na Blízkém východě.

Nejoblíbenější destinace ve Spojených arabských emirátech vám přinášíme v tomto článku.

Dubaj

dubajTechnický pokrok, inovace a hlavně bohatství je v tomto městě tím nejdůležitějším. Velkolepé stavby, které vás nenechají spát. V době publikace tohoto článku největší stavba světa Burdž Chalífa, největší tančící fontána, největší květinová zahrada a největší umělé ostrovy na světě (Palmové ostrovy).

Jestliže je vám i toto málo, můžete se ubytovat v jediném sedmi hvězdičkovém hotelu na světě – Burdž al-Arab.

Máte dost horkého počasí? Unikátní Ski Dubaj je tu přímo pro vás – kryté lyžařské středisko, vstupenky již od 928 Kč.

 

Abú Dhabí

Hlavní město SAE. Město, které více zapadá do historické atmosféry SAE. Město, jehož historie do let 3000 př. n. l., bájná kultura starověké Persie zde vystavěla velkolepé město, plné historicky nedocenitelných staveb.

V místě je více než 100 architektonických památek a zajímavých míst, které stojí za vidění. Nejvyhledávanější atrakcí je mešita Sheikh Zayed Grand Mosque Center. Její čistota a velikost vás uchvátí.

Nebojte se vkročit do neznámé uličky, uvidíte pravou krásu arabské kultury. Každý den jsou otevřené trhy, nejznámější a nejtypičtější je Gold Souk neboli zlatý trh. Klenot mezi SAE trhy, kde nesmí chybět žádná žena. Smlouvání je povinnost!

Tato dvě města jsou od sebe vzdálena jen 141 km. Určitě stojí obě za vidění. Byla by škoda vydat se do SAE a nevidět je obě.Al Ain

Město uprostřed pouště už nemůže být více romantické a starobylé. Kde jinde než na tomto místě na vás má dýchnout kořeněná vůně orientu? Nejnavštěvovanější místo v poušti s mnoho krásnými architektonickými díly.

Hatta

hatta dubaiOblast ležící na východě země na hranici s Ománem. 200 let stará městečka, která sahají do neúprosného pohoří Hajar.

Největší lákadlo tohoto místa jsou tzv. wadis, vyschlá koryta řek. Po zimně mohou být koryta naplněná vodou, pohled je to úchvatný.

Jízda v poušti

Pro romantické duše nebo naopak adrenalinové nadšence, kteří mají rádi přírodu, zde máme samozřejmě také pár typů, jak si užít dovolenou. Asi nejoblíbenější kratochvílí je jízda na písečné bugině. Adrenalin vám bude kolovat v žilách, až se budete hrabat v písečných dunách. Kilometrové bílé pláže kde se můžete slunit celý den jsou samozřejmostí.

Formule 1

Fanouškům tohoto sportovního odvětví nemusíme déle vysvětlovat, co se v této zemi odehrává každý rok. Velká cena Abú Dhabí je jednou z nejkrásnějších a nejlepších show celé F1 sezóny. Buďte součástí této nádherné a velkolepé podívané. Proč nespojit příjemné s ještě příjemnějším?

formule 1 dubaj
Od 22.3. 2014 je Česká republika zařazena do tzv. Visa on arrival, držiteli ČR pasu je při vstupu do země dáno razítko, které je opravňuje k pobytu 30 dní. Žádná jiná povolení nejsou zapotřebí.

Cestujte s námi za pohádkou tohoto kouzelného světa, kde slovo NELZE neznají. Vyberte si některý ze zájedů Spojených arabských emirátů a nechte se unášet na vlně orientálního luxusu.

Vyhledat aktuální zájezdy do SAE:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.