alpy pro freeridery

Alpy pro freeridery

Freeride představuje v lyžování malou revoluci. Není to tak dávno, co bylo lyžování ve volném terénu tabu, a pokud jste náhodou vyrazili do sněhem pokrytých a netknutých kopců, měli vás ostatní za blázny či vám tajně záviděli vaši kuráž. V současnosti však představuje freeride jeden z nových trendů, který spojuje zábavu a výzvu v jedno. Rozproudí krev v žilách nejednomu zkušenému lyžaři.

V dnešním článku jsme se rozhodli pro vás vypátrat ta nejlepší lyžařská střediska v Alpách, kde si můžete freeride lyžování užívat plnými doušky. Pokud si tedy chcete vychutnat lyžování ve volném stylu, při kterém zapomenete na všechny své starosti, neváhejte vyrazit. Alpy jsou totiž pro free ridery jako stvořené.

Jako první jsme pro vás připravili dvě oblíbená rakouská střediska:

Lyžařské středisko St. Anton am Arlberg

Toto lyžařské středisko se nachází v rakouských Alpách. Jedná se rozhodně o jednu z nejzajímavějších a také nejhezčích lokalit, kterou můžete s duší free ridera poznávat. Za lyžování si zde sice připlatíte, stojí to však, zato.

Ne nadarmo se lyžařskému středisku St. Anton am Arlberg přezdívá evropská Aljaška. Díky bohaté sněhové pokrývce sem můžete každý rok vyrazit opravdu na jistotu.

Ceny za skipass najdete zde: http://www.stantonamarlberg.com/en/winter/skigebiet/ski-pass-prices.html

Zillertal a ledovec Hintertux

I známé rakouské lyžařské středisko Zillertal nabízí vyžití pro free ride. Vybere si zde opravdu každý, kdo podlehl lyžování, a to ať už se jedná o začátečníka či zkušeného sjezdaře.

Najdete zde pěkné upravené tratě, lanovky, vleky a přes 650 km sjezdovek. Freeridovou jízdu si můžete vychutnat na některém z rakouských ledovců. Konkrétně je řeč o ledovci Hintertux, který sahá až do výšky 3250 metrů.

Ceny za skipass najdete na stránce www.zillertal.at .

Vyberte si některý ze zájezdů do Alp ještě dnes. Právě freeride vám zprostředkuje nezapomenutelný lyžařský zážitek. Můžete vyrazit na víkend i na více dní.

Skvělé freeride lyžování si užijete také ve Švýcarsku:

Lyžování v Andermatt

Další lokalitou pro free ridery je Švýcarsko a švýcarské Alpy. Zmíníme si konkrétně lyžařské středisko Andermatt, ve kterém můžete sjíždět horu Gemsstock, která se tyčí do výšky až 2963 metrů. Pohodlně na ní vystoupáte kabinovou lanovkou a dolů si už budete moci užít sjezd podle svých představ.

Prašanu zde napadne každý rok až pět metrů a věřte tedy, že ani letos nebude o sníh nouze. Díky zmíněné nadmořské výšce sem můžete bez váhání vyrazit i časně zjara.

Za jednodenní skipass pro dospělé aktuálně zaplatíte 58 švýcarských franků.

Švýcarská údolí Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz a Thyon

Pokud si naplno chcete užít freeride a zároveň si nechcete odpírat možnost lyžování na upravené sjezdovce, zavítejte do tohoto nádherného švýcarského údolí, kde se tyčí hora Mt. Fort ve výšce 3300 metrů. Lyžařské tratě zde měří přes 300 km a jejich převýšení je až 2000 metrů.

O free ridery zde rozhodně není nouze. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších evropských lyžařských středisek vůbec.

I tak zde ale můžete objevit krásně zasněžené a netknuté horské stráně. Ubytujte se v jednom z luxusních hotelů a na oběd zajděte do vynikající švýcarské restaurace. V tomto lyžařském středisku prožijete opravdu krásnou dovolenou, kterou díky bohaté nabídce sjezdovek můžete strávit i s celou svou rodinou.

Cenu za skipass najdete na tomto odkazu: http://www.verbinet.com/lifts/ski/prices.

Nakonec za zmínku stojí také francouzské Alpy, do kterých mnoho Čechů nezavítá. I tak to zde ale hýří turisty z celého světa.

Lyžařské středisko Sainte Foy

Ve Francii se nachází luxusní lyžařské středisko Sainte Foy. Pokud už vás tedy omrzelo Rakousko či Švýcarsko, tak i Francie bude skvělou volbou pro vaši zimní dovolenou. Krajina je zde opravdu nádherná a nezapomenutelná. Prožijete zde romantiku se svou drahou polovičkou nebo ničím nerušenou pohodu v partě přátel. Prozkoumejte terén Sainte Foy na freeridových lyžích.

Ceny jsou zde celkem příznivé a vy své návštěvy tak rozhodně nebudete muset litovat. Cena za jednodenní skipass pro dospělého činí necelých 30 Eur.

 

Vyhledat aktuální zájezdy na lyže:

V poli „typ zájezdu“ stačí vybrat „lyžařské“ a dát vyhledat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.