Na lyže do Švýcarska

Švýcarsko patří již desetiletí mezi nejvyhledávanější země pro sjezdové lyžování. Svým půvabem Alpy okouzlily již statisíce turistů. Je to jedna z mála zemí, kde se nacházejí sjezdovky, které jsou přístupné po celý rok. Na své si přijde jak naprostý začátečník, tak i ten, kdo se do všeho pouští po hlavě. Některé sjezdovky jsou dokonce delší než 10 kilometrů!

Pokud sem pojedete na dovolenou v zimních měsících, tak máte téměř zaručeno, že budete lyžovat na čerstvém sněhu. Ten je podstatně příjemnější než sníh umělý (jako to bývá mnohdy v Česku). Najdete zde mnoho instruktorů, kteří Vás naučí základní i pokročilé techniky lyžování. Ski areály ve Švýcarsku patří mezi jedny z nejlepších vůbec a nabízejí komfort i pro ty nejnáročnější lyžaře. Pravdou je, že se kvalita také výrazně odráží i na ceně.

Lyžařská oblast VERBIER

Tato lyžařská oblast je ráj pro lidi, kteří mají rádi extrémní adrenalin. Každoročně se zde pořádají závody Xtreme Verbier, kterého se zúčastňují desítky freeriderů z celého světa. Extrémní sjezdovky jsou neustále udržované a díky moderním vlekům si lyžování opravdu užijete.

Lyžařské středisko St. Moritz

Tato oblast patří mezi nejnavštěvovanější z celého Švýcarska. Velká část Čechů jezdí právě zde. Důvod je prostý. Jedná se o jakési univerzální lyžařské středisko, kde najdete sjezdovky pro rodiny s dětmi, pro adrenalinové nadšence nebo pro ty, kteří mají rádi běžecké lyžování. Využít můžete více jak 200 km sjezdovek. V horských hotelích najdete komfortní ubytování a samozřejmě zde nechybí ani wellness centra. Pokud jste ještě lyžovat v této zemi nebyli, tak je St. Moritz dobrou volbou!

Oblast Samnaun – jediné místo bez cla

Chcete-li využít Švýcarsko také jako příležitost pro výhodné nákupy, tak je oblast Samnaun bezkonkurenčně nejlepší místo. Místní obchodníci jsou skutečně osvobození od placení cla, což se výrazně projevuje na nízkých cenách jak za ubytování, tak za luxusní zboží všeho druhu. Další výhodou je, že toto místo nenavštěvuje tak velké množství turistů jako ty ostatní ačkoliv kvalita sjezdovek a ubytování je na stejné úrovni (ne-li na vyšší), než kdekoli jinde. Obyvatelé jsou zde velice přívětiví a rádi Vám pomohou, když budete v nesnázích. Pokud zde pojedete autem, tak Vás bude čekat další milé překvapení, jelikož je zde nejlevnější benzín v celém Švýcarsku (často levnější o více jak 5 Kč). Jedinou nevýhodou může být fakt, že zde jsou povětšinou náročnější sjezdovky, které nejsou příliš vhodné pro děti.

Zaujalo Vás Švýcarsko natolik, že jste rozhodnutí zde strávit svou příští dovolenou? Pokud ano, tak si můžete vybrat ze stovek nejrůznějších zájezdů, díky kterým získáte nezapomenutelné vzpomínky a zážitky na celý život.

Vyhledat aktuální lyžařské zájezdy do Švýcarska:

V políčku „typ zájezdu“ stačí zvolit „lyžařský“ a vyhledat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.