nejlepší běžkařské tratě

Nejlepší běžecké tratě v Rakousku

Rakousko je země zaslíbená pro všechny milovníky klasického lyžování, protože zdejší běžecké tratě patří k těm nejlepším a nejkvalitnějším na světě. Většina rakouských lyžařských středisek má celou řadu perfektně upravovaných a kvalitně značených běžkařských tratí. Na své si zde přijdou začínající i profesionální běžkaři.

Rakousko má navíc nádhernou a panenskou přírodu, takže běhat na lyžích po zdejších skvělých tratích se dá bez problému skloubit s pozorováním okouzlující alpské přírody. Krása zimní alpské přírody zaručeně okouzlí každého.

Středisko Neustift je vhodné pro začátečníky i profesionály

Běžecká sezóna je v Rakousku velmi dlouhá a v některých regionech se dá dokonce běhat na lyžích už počátkem listopadu. Běžecká sezóna v Rakousku tedy zpravidla začíná v listopadu a končí většinou až v květnu, takže na výběr své zimní dovolené máme k dispozici více než půlrok.

Rájem všech běžkařů v Rakousku je bezpochyby údolí okolo zimního střediska Neustift, které najdete v malebném Tyrolsku. Zde jsou naprosto skvělé upravené tratě, které ocení každý běžkař a běžkařka. Nedaleko od tohoto střediska se navíc nachází kopec Maria Waldrast, který je pro všechny běžkaře ideálním místem pro trénink.

Zdejší běžecké tratě Kaserloipe a Serlesloipe patří mezi nejlepší a nejkvalitnější v Evropě. K dispozici jsou zde tratě všech obtížností, dokonce je zde připravena nenáročná trať pro úplné začátečníky.

Region Kaiserwinkl má svůj lidový běh na lyžích

Další oblíbenou oblastí u běžkařů je region Kaiserwinkl, který nabízí celkem 180 kilometrů kvalitních upravovaných tratí. V tomto regionu, který také najdete v Tyrolsku, se kupříkladu nachází vyhlášený okruh Kaiserwinklloipe, který je dlouhý 23 kilometrů.

V první půlce února se pak v tomto běžeckém ráji scházejí příznivci bílé stopy z nejbližšího okolí, aby absolvovali lidový běh, kterému se říká „Koasalauf”. Tento atraktivní lidový běh na běžkách, kterého se každoročně zúčastní až 2000 běžkařů, můžete klidně také absolvovat, když si včas objednáte některý z pobytů v Tyrolských Alpách.

Na běžky i se svým pejskem

Třetím zaručeně osvědčeným tipem je velká běžkařská sít‘, kterou najdete v regionu Achensee. Nejpěknější je zdejší stezka, která vede od zimního střediska Pertisau do Falzthurntalu. Tato okouzlující běžkařská stezka vede přes fascinující krajinu pohoří Karwendelu, která nadchne každého ctitele alpské přírody. V Pertisau je dokonce jedna unikátní běžecká trať, na které můžete běžkovat společně se svým pejskem.

Aktuální lyžařské zájezdy do Rakouska:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.