5 nejkrásnějších chorvatských pláží, které si zaslouží vaši návštěvu

Máte již naplánovanou svou letní dovolenou? Chystáte se opět k Jaderskému moři, protože na Chorvatsko jednoduše nedáte dopustit? Pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám prozradíme, které pláže patří v této oblíbené dovolenkové destinaci k těm nejkrásnějším a nejvyhledávanějším.

A možná, že po přečtení tohoto článku budete mít při výběru konkrétní destinace zcela jasno. Tak se tedy pohodlně usaďte, naše krasojízda právě začíná!

Ostrov Brač: Zlatni Rat

Zřejmě tou nejznámější a nejvyhledávanější chorvatskou pláží, je pláž Zlatni Rat. Ta se nachází v městečku Bol na oblíbeném ostrově Brač. Pláž připomíná roh nebo kel nosorožce či slona a její písečná podoba do těchto míst každoročně láká nespočet turistů z celého světa.

dovolená v chorvatsku, pláž zlatni rat
zdroj: fotobanka Pixabay: Dieter_G

Brela: Punta Rata

Brela patří mezi jednu z nejoblíbenějších a nejluxusnějších chorvatských destinací. Její krása a malebnost je proslulá po celém světě. Každoročně zde míří nejen stovky tisíc turistů, ale sem tam se na místních plážích můžete setkat i s nějakou tou celebritou. Zřejmě tou nejkrásnější pláží, kterou nám může Brela nabídnout, je vyhlášená Punta Rata. Na té si ovšem příliš klidu a soukromí neužijete. Během hlavní sezóny ji obývá doslova „hlava na hlavě“.

nejlepší pláže v chorvatsku, brela
Zdroj: brela.hr/hr/82/plaza-punta-rata

Ostrov Rab: Rajska Plaža

Jak již samotný název této pláže napovídá, jedná se o přenádherné místo, které snad ani nepatří do tohoto světa. Na ostrově Rab ji najdete v oblíbené destinaci Lopar. Pláž je písčitá a vstup do vody velmi, ale opravdu velmi pozvolný. Proto je vyhledávaná zejména rodinami s malými dětmi. Pokud nechcete „zakotvit“ přímo na nejfrekventovanějším místě Rajské pláže, můžete se vydat po jejím pobřeží kousek dál a objevit některou ze skrytých zátok, v níž si zajisté užijete spoustu dobrodružství a netradičních zážitků.

dovolená v chorvatsku
Zdroj: rab-visit.com/hr/aktivnosti/plaze/rajska-plaza/413

Gradac: Gornja Vala

Gradac, který je součástí Makarské riviéry, se může pochlubit jednou z nejkrásnějších pláží světaGornjou Valou. Ta je tvořena převážně kamínky s příměsí písku. Na kráse pláži přidávají okolní borovice, díky nimž si můžete i během poledního slunce užít dostatek stínu. Pláž je poměrně velká a prostorná, takže i v hlavní sezóně zde zaručeně naleznete nějaké pěkné klidnější místečko k odpočinku i relaxaci.

nejlepší pláže v Chorvatsku
Zdroj: hoteli-jadran.com/wp-content/uploads/2021/11/GradacPlaza9020.jpg

Medulin: Bijeca

Posledním tipem je pláž Bijeca, jenž se nachází v oblíbeném městečku Medulin, zhruba 10 kilometrů od věhlasné Puly. Povrch pláže je tvořen převážně jemným pískem. Proto je Bijeca vyhledávaná zejména rodinami s malými dětmi. Perfektní vybavenost pláže, stejně jako její částečné stínění z ní dělá jednoho z pěti favoritů, kterým jsme věnovali tyto řádky.

nejlepší pláže na istrii
Zdroj: medulinriviera.info/beaches/medulin/

Chci na dovolenou do Chorvatska – najít nejlepší zájezdy:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.