Lenošení na Kanárech: vychutnejte si moře a duny na Gran Canaria

Písečné duny, strmé útesy na pobřeží nekonečného Atlantiku, pěnící se moře, velký kaňon či půvabná malebná městečka. Takový je pohled na ostrov Grand Canaria, jeden z Kanárských ostrovů. Během jedné jediné dovolené si můžete vychutnat nejen hory, roklinky a skaliska, ale také karibské pláže či přímořské Benátky. Díky rozmanitosti si ostrov vysloužil přezdívku minikontinent.

Pro ty z vás, kteří chtějí Kanárské ostrovy a Gran Canaria poznat a objevit tak kouzlo tohoto atlantského ostrova, přinášíme článek o místě, kam se můžete vydat kdykoli během roku a užít si tak příjemné, hřejivé klima.

Z velkorysé nabídky cestovních kanceláří si během několika minut můžete vybrat a objednat zájezd přesně podle vašich představ a vymanit se tak nejen z rutiny všedních dnů, ale často i z depresivně pošmourného podzimního a zimního počasí.

Zlatavé pláže a přímořské Benátky

Ostrov je obklopen modravým mořem a zlatavými, písečnými plážemi. Nejhezčím místním přístavem ležícím na jihu ostrova je Puerto de Mogan, jehož malebnost je zvýrazněna nízkými domky, obloukovými mosty a rozkvetlými květinami. Díky tomu město připomíná italské Benátky, po nichž získalo i svoji přezdívku, přímořské Benátky.

Z přístavu se můžete vydat na výlet po oceánu. Stačí si vybrat loď a vyplout. Je jen na vás, zdali zvolíte loď s proskleným dnem, kopii plachetnice slavného Kryštofa Kolumba nebo katamarán (trpíte-li mořskou nemocí, pak se katamaránu raději vyhněte). Při plavbě se můžete kochat pohledem na vysoké skalní útesy lemující pobřeží.

grand canariaRozmanitost místních trhů

Pokud zrovna nežhne slunce, můžete se vydat na místní trhy, které se každý den konají v jiném městě. Na trzích seženete vše, na co si jen vzpomenete – africké sošky, místní delikatesy, chutné nápoje, aloe vera či oblečení na pláž.

Z trhů se můžete vydat autobusem, taxíkem či půjčeným autem k nedalekému majáku tyčícím se jako vysoký a monumentální strážce nad městem Maspalomas. V blízkosti města je rozlehlý palmový háj.

Písečné duny jako na Sahaře

Budete-li pokračovat cestou dál, přiblížíte se k impozantním písečným dunám. Překvapivým zjištěním pro vás možná bude, že procházka po dunách není nijak fyzicky náročná. Jedinou skvrnkou na jinak příjemné procházce bude všudypřítomný písek, který se dostane do každé skulinky. Na druhou stranu z dun je krásný výhled na oceán a drobné oázy.

Lenošení na pláži

Pokud si chcete zalenošit, můžete si na Gran Canarii vybrat kteroukoli ze 150 písečných pláží. Písečné koberce jsou zde měkké a jejich břehy omývají teplé vody Atlantského oceánu. Turisticky nejoblíbenější pláže disponují restauracemi, hotely a nočními kluby, ve kterých se můžete pobavit.

Koupání a jiné vodní hrátky

Ti z vás, kteří mají rádi pohyb a adrenalin, se mohou zabavit při některém z vodních sportů, jejichž nabídka je na Gran Canarii široká. Chcete se naučit surfovat, potápět nebo se raději věnujete odpočinkovému rybolovu? Pak se vydejte do letoviska Puerto Rico.

Když vás lenošení omrzí

Pokud vás lenošení na pláži nebo u hotelového bazénu omrzí, můžete vyrazit po okolí a protáhnout kosti a svaly při neobvyklých výletech. Vydat se můžete na nejvyšší horu ostrova Pico de las Nieves, která díky své poloze představuje samotné srdce ostrova Gran Canaria. Vrchol dosahuje výšky 1949 metrů nad mořem a cesta k němu se klikatí po táhlých cestičkách nad příkrými srázy.

V podstatě jde tedy o adrenalinový zážitek a méně zruční či méně odvážní řidiči by na něj měli raději zapomenout. Vždyť i místní se zrádným výšinám občas raději vyhýbají. Při špatném počasí se navíc přístup k horským cestičkám zcela zavírá.

Narazíte-li tedy na závoru, pak raději vezměte nohy na ramena, obraťte vůz a jeďte zpátky k bazénu či se vydejte na jedno z dalších zajímavých míst Gran Canarie. Nedaleko leží město s lehce děsivým názvem, Teror. Město je poutním místem, o němž legenda praví, že se na jedné z borovic objevil obrázek Panny Marie. Přestože ho místní vrátili do kostela, obrázek se druhý den vrátil na borovici.

***

Další inspiraci k aktivní dovolené na Kanárských ostrovech najdete také v článku Kanáry poznávací: turistika na Tenerife.

 

Vyhledat dovolenou na Kanárských ostrovech:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.