dominikánská republika

Jak si nejlépe užít dovolenou v Karibiku?

Dominikánská republika je, jako každá země Karibiku, zemí úchvatnou a nádherně barevnou. Ať už tady zavítáte kamkoli, navždy si vás získá. Čas, který zde strávíte, si pečlivě naplánujte. Dominikánská republika je ryzím rájem, a tak jedinou vaší starostí bude, abyste z jejích krás stihli okusit co nejvíc.

Dominikánská republika leží na ostrově Hispaniola a o ostrovní území se dělí s Haiti. Jako jedna z mála oblastí světa nabízí 9 různých přírodních zón. Najdete tu úžasnou faunu i floru, v níž je mnoho druhů endemitních.

Vedle nádherných bílých pláží lemovaných palmovými háji či ohromujících hor tu můžete pozorovat i typické westernové kulisy – rozlehlé stepi s kaktusy o velikosti člověka. Stejně tak je Dominikána světem plným kontrastů kulturních.

V těsném sousedství chudých třtinových polí, kde za směšné částky pracují námezdní dělníci, se honosí luxusní hotelové komplexy. Elegantní koloniální budovy se tu působením času a klimatu pomalu mění spíše v působivé ruiny. Své si tu najde skutečně každý – milovník přírody a horských túr, lenoch, sportovec či labužník a ctitel noční zábavy.

Karibské radovánky

Turistickou oblastí číslo jedna je jistojistě Punta Cana. Zde na vás čekají dlouhé kilometry nádherných pláží, luxusní, avšak dostupná letoviska, spousta sportovních aktivit a nespočet barů. Teplota a průzračná čistota karibských vod zde láká ke šnorchlování, potápěčských základen je mnoho.

Oblast je vhodná pro potápění začátečníků i těch nejpokročilejších – nabízí se zde možnosti potápění do jeskyní či k vrakům lodí, potápění v noci. V Punta Caně se nudit nebudete, počítejte ale, že dovolenou budete trávit mezi ostatními turisty.

Travel-Dominican-Republic

Zábavu v duchu Karibiku a mnoho možností k bližšímu poznání života ostrovanů nabízí historické hlavní město země, Santo Domingo. Je nejlidnatějším městem Dominikány a zároveň centrem její kultury.

Tato přístavní metropole je dalším z hrdých zástupců seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Většina historických památek se nachází v oblasti Zona Colonial. V ulicích tu vře skutečný život Karibiku. Do místních barů zkrátka musíte zajít, hudba a smích linoucí se ven vás beztak vtáhne dovnitř.

Ochutnejte i místní speciality. Jídlo v ulicích je laciné a chutné, pro evropský žaludek bezpečné. Srdce labužníkovo zaplesá! Na místě je připomínka, že Dominikánská republika obstarává 75 % světové produkce doutníkového průmyslu. Právě v Santo Domingu jsou hned 3 tabákové manufaktury, doporučujeme alespoň jednu z nich navštívit.

Kousek od Santo Dominga se nachází Aquario Nationale, moderně zařízené mořské akvárium. Vedle žraloků, mořských želv a obrovského množství tropických ryb zde můžete z bezprostřední blízkosti pozorovat kapustňáky – proslulé mořské krávy.

Při severním pobřeží země leží nádherný přístav a turisty hojně navštěvované město Puerto Plata. Po dobu tří týdnů se zde každoročně v únoru pořádá slavný karneval. Svou velkolepostí může směle konkurovat takovým karnevalům, jako je ten v Riu či Benátkách.

Domorodci neuvěřitelně rádi slaví. Hudba a tanec jsou pro ně důležité stejně jako voda a vzduch, a tak si buďte jisti, že návštěva města a festivalu stojí za to. Hnacím motorem zábavy je v Dominikáně často rum. Ten se v Puerto Plata vyrábí v palírně Brugal. Krátké zastavení zde nemůžeme než doporučit.

 

Pozorování kosatek, vyjížďky na koni a relaxace

Nádherným místem k pravé karibské dovolené je poloostrov Samaná na severovýchodě země. Dech beroucí pláže u blankytného moře, bohatá zeleň a členité pohoří. Tropické ostrůvky dostupné katamaránem a čilý podmořský život. To vše je Samaná.

Od ledna do března zde můžete pozorovat jedinečný přírodní úkaz – do místních vod připlouvá na 300 kusů kosatek, aby zde zplodili potomstvo. Kdo se rád vzdá dovolené ve stylu all inclusive a raději si pobyt plánuje individuálně, stran davů turistů, nechť se vydá do Las Terrenas.

001

Tato nenápadná rybářská vesnička je tajným tipem dobrodružnějších potápěčů a cestovatelů „baťůžkářů“. Právě z Las Terrenas se pořádají několikadenní vyjížďky na koních za poznáním poloostrova. Náročnost a délka výletu se určuje dle jezdeckého umu účastníků.

Na koni se tak můžete vydat třeba k vodopádu El Limon, jedné z nejkrásnějších přírodních scenérií celé země. Uprostřed džungle zde voda padá z výšky 55 metrů.

V Dominikánské republice existuje nekonečné množství způsobů, jak a kde trávit dovolenou. Ať už se ale vydáte na sever či na jih, individuálně či organizovaně, autem nebo na oslu, jedno můžeme zaručit – absolutní nadšení. Zklamání přijde až v době, kdy se přiblíží čas vašeho odletu z tohoto ráje na zemi.

Zaujalo vás některé z míst v Dominikánské republice a rádi by jste se tam podívali? Vyberte si některý ze zájezdů do Dominikánské republiky a splňte si svůj sen.

Vyhledat dovolenou v Dominikánské republice:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.