Lyže a snowboard pro začátečníky

Zimní sporty jsou oblíbeným koníčkem mnoha lidí a rok od roku jsou čím dál více oblíbenější, neboť lidé touží po dokonalém uvolnění a nezapomenutelném prožitku. Znáte snad příjemnější pocit, než dotek sluníčka a pohlazení proudícího vzduchu, když sjíždíte sjezdovku?

Ono totiž sjíždění sjezdovky, ať už na lyžích, nebo na snowboardu, je jako létání. Přináší pocit svobody a vánku ve tváři. Pokud máte v plánu naučit se lyžovat či jezdit na snowboardu a dopřát si skvělý prožitek, pak čtěte dál. Přinášíme vám článek o nejlepších evropských sjezdovkách pro začátečníky.

V dnešní době naštěstí není takový problém narazit na sjezdovku pro začátečníky. Většina lyžařských středisek si upravuje sjezdovky tak, aby uspokojily potřeby co nejširšího okruhu návštěvníků, a proto disponují sjezdovkami všech obtížností. Nemusíte mít tedy strach, že byste na sjezdovku pro začátečníky nenarazili. Pokud se však chcete vydat za skutečným zážitkem a vychutnat si tak nezapomenutelný prožitek z lyžování, pak čtěte dál.

Savoie, Francie

Proslulá Tři údolí (Trois Vallées) jsou nejrozsáhlejší a nejvyhledávanější lyžařskou oblastí na světě. Délka sjezdovek představuje neskutečných 610 kilometrů. Návštěva Tří údolí se vám stane nezapomenutelným zážitkem, ať už jste pokročilý lyžař, nebo začátečník.

Procentuální rozdělení lehkých a náročných tratí je v naprosté rovnováze, neboť trasy pro začátečníky (modré a zelené) představují přesně 50 % z celkových sjezdovek. Zbývajících 50 % je zastoupeno sjezdovkami červenými a černými. Díky sněhovým podmínkám se zde navíc lyžuje 8 měsíců v roce.

Savoie, francie

Maiskogel, Rakousko

Pokud hledáte dokonalé středisko pro začátečníky a rodiny s dětmi, pak tím pravým řešením pro vás je středisko Maiskogel. Maiskogel je součástí rozlehlé oblasti Zell am See – Kaprun, které je nejen jedním z nejlepších středisek v Rakousku, ale navíc je od Prahy vzdálené přibližně pouhých 500 kilometrů.

Celou oblast bychom mohli rozdělit na tři části: Zell am See – Schmittenhöhe, Kaprun – Maiskogel a Kaprun – Kitzsteinhort, přičemž první dvě jmenovaná střediska jsou vhodná právě pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Madonna di Campiglio, Itálie

Nyní zabrouzdáme do další země, do Itálie. Z italských středisek je pro začátečníky velmi vhodné středisko Madonna di Campiglio Snowpark Ursus pod passo Grosté. Navíc představuje jedno z největších italských lákadel pro milovníky snowboardu.

Pokud nemáte na lyžích mnoho zkušeností, vyberte si lyžařský zájezd na některou ze sjezdovek pro začátečníky a vychutnejte si tak skvělý pocit svobody a euforie.

Madonna di Campiglio

Les Arcs, Francie

Odborníky doporučovanou oblastí pro začátečníky je francouzské středisko Les Arcs. Středisko nabízí 200 kilometrů sjezdovek, které zahrnují sjezdovky všech náročností. Při lyžování je vám navíc k dispozici dokonalý výhled na vedlejší masiv Mont Blanc. Pro začátečníky jsou zde dokonale široké sjezdovky, kde mohou pilovat svůj styl do dokonalosti. Nejznámější oblast pro začátečníky je oblast Arc 1800.

Alpbach

Dalším doporučovaným střediskem pro začátečníky a rodiny s dětmi je středisko Alpbach. Pro zkušenější lyžaře je tu možnost lyžovat v okolním volném terénu. Celkově je připraveno 54 kilometrů sjezdovek, převážnou část zastupují hlavně modré sjezdovky, které jsou pro začátečníky zcela dokonalé.

Nejdelší sjezdovka měří 5 kilometrů. Pro snowboardisty je zde připraven samozřejmě i snowpark. Nespornou výhodou Alpbachu jsou ceny. V porovnání s ostatními velkými alpskými středisky zde můžete výrazně ušetřit.

Zaujalo vás některé z uvedených zimních středisek? V tom případě neváhejte a naplánujte si pobyt ještě tuto zimu.

Vyhledat aktuální lyžařské zájezdy s CK:

(V políčku „typ zájezdu“ vybrat „lyžařský“ a dát vyhledat.)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.