Kanáry poznávací – turistika na Tenerife

Kanárské ostrovy jsou přezdívané jako „ostrovy věčného jara“ a tuto svoji přezdívku nosí hrdě a zaslouženě. Známé souostroví se skládá ze sedmi krásných ostrovů, z nichž největším je ostrov Tenerife, přezdívaný jako mikrokontinent. Uchvátí vás svým příjemným jarním klimatem a fascinující přírodou s hlubokými lesy, exotickými plážemi se sopečným pískem i banánovými plantážemi.

Na Tenerife najdete vše, počínaje přímořskými útesy, rovinatým pobřežím a konče majestátními horami tyčícími se nad ostrovem plným zážitků.

Turistická vybavenost na jedničku

Vydáte-li se na letošní dovolenou na ostrov Tenerife, můžeme vám zaručit, že s ubytováním určitě nebudete mít problém. Ostrov vám nabízí řadu možností, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Vybírat můžete z luxusních hotelových komplexů, bungalovů i z venkovských stavení s tradiční atmosférou Tenerife. Tak jako je pestrá nabídka ubytování, je pestrá i škála možností v otázce volnočasových aktivit.

Chtěli byste se vydat za místními exotickými plážemi se sopečným pískem a lenošit před zrakem hřejivého slunce? Nebo máte raději přírodu a procházky, pohyb a sport či poznávání cizí kultury? Zde si můžete vybrat zájezd vašich snů a vydat se za krásou Tenerife.

Lenošení na pláži

Playa de las AmericasPro začátek zůstaneme chvilku na pláži, neboť by bylo hříchem nelehnout si na Kanárech do hřejivého písku a na chvíli se nezastavit. Ostrov Tenerife je lemován exotickými plážemi s tmavým pískem sopečného původu.

Najdete zde však i pláže, například Playa de las Americas, s jemným světlým pískem, který je sem dovážen ze Sahary. Mezi další zajímavé pláže patří Lago Martinaez či El Medano, která se bude líbit hlavně sportovcům.

Procházky národním parkem a výstup na sopku

Tenerife však neláká pouze plážemi, ale uchvacuje i krásou své přírody. Tenerife je přímo stvořené pro výlety po ostrově a objevování přírodních krás. Až 35 % plochy ostrova zabírá největší národní park Španělska, Teide, kam můžete vyrazit jen tak na procházku, na výšlap či celodenní túru.

Díky turistickým trasám, které jsou označeny podle náročnosti, vždy poznáte, co vás na zvoleném výletě čeká. Nechte se uchvátit lávovými poli, věžičkami a varhany, skalními útvary či pustinami.

Pico de TeideV národním parku na vás čekají nejen příjemné procházky, ale také nejvyšší hora Španělska (3 718 m), Pico de Teide, která určitě stojí za výlet. Hora sopečného původu se tyčí uprostřed ostrova. Cestou k ní tedy národním parkem musíte projít či projet tak jako tak.

Na sopku můžete vyšplhat hezky po svých, nebo raději volit lanovku, která vás vyveze do výšky 3 500 metru a s kterou během osmi minut překonáte převýšení 1 200 m. Na lanovku se ale jen tak nedostanete, tedy pokud si ji předem nerezervujete.

Pokud si lanovku zarezervujete a na horu se vydáte, pak vyrazte raději ráno, protože sopka samozřejmě láká stovky turistů, z čehož vyplývá, že fronty jsou tu nekonečné. Na druhou stranu ze sopky stále vytéká lává a pohled na její živost a spící energii je fascinující.

Pohled na hvězdy

Další zajímavostí na Pico de Teide je místní mezinárodní astronomická observatoř, která byla otevřena v roce 1985 španělským králem. Observatoř spolupracuje s univerzitním městem La Laguna, ale kromě toho je běžně přístupná veřejnosti. Při pozorování hvězdné oblohy vás budou doprovázet odborníci, kteří vám vše rádi vysvětlí.

ZOO Loro Parque

Z výšin se můžete zase vrátit na zem a zavítat do městečka Puerto de la Cruz, kde se nachází ZOO Loro Parque, jedna z nejvyhlášenějších atrakcí celých Kanárských ostrovů. Obdivovat zde můžete desítky barev pestrých papoušků, tygry, šimpanze, krokodýly a hlavně delfíny. Za povšimnutí stojí i největší evropský výběh tučňáků či unikátní kaktusárium.

La Laguna, památka UNESCO

Za návštěvu určitě stojí i město La Laguna, které je zapsané na seznam UNESCO.

Siam Park, největší aquapark v Evropě

Pro milovníky vodních atrakcí a adrenalinu nesmíme zapomenout uvést, že na Tenerife najdete největší evropský aquapark, Siam Park. Užít si zde můžete třímetrové vlny na surfování, dvacetimetrovou Kamikadze skluzavku a mnoho dalších.

Siam Park

Pro příznivce vodních parků níže přidáváme také video přímo z tohoto zábavního parku:

Preferujete-li perfektně zorganizované poznávací zájezdy a také menší, tedy komornější počet účastníků, určitě doporučuji podívat se na nabídku poznávacích zájezdů CK Rady na cestu. Jejich aktuální nabídku zájezdů na Tenerife najdete zde nebo přes vyhledávací filtr níže.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.