Nej zábavní parky Evropy pro děti i dospělé

Milujete dobrodružství, adrenalin a zábavu? Máte rádi světy plné fantazie? Chtěli byste pro svoji rodinu naplánovat neotřelé překvapení v podobě zajímavého výletu plného legrace? Vydejte se po stopách zábavních parků Evropy, vyčistěte si hlavu a zbavte se stresu pocházejícího z uspěchaného života.

Nejzajímavější a nejlepší zábavní parky ve vás probudí vlnu adrenalinu, zaplaví vás endorfiny a stres nahradí legrací. Dopřejete si oddech ve světě her a strávíte příjemný čas s rodinou. Pojďme se společně podívat, které evropské parky stojí za návštěvu, ve kterých zábavních centrech se budete bavit vy i vaše děti.

Disneyland ve Francii

d2_2298923bFrancie není pouze Paříž a Provence, Eiffelovka, zámky na Loiře, levandulí provoněná riviéra a chuť vynikajícího vína. Francie to nejsou jen kulturní zážitky či romantické procházky, ale také zábava, adrenalin a legrace.

Ve francouzské Paříži se totiž nachází nejznámější a největší zábavní park v Evropě, Disneyland. Vychutnat si zde můžete zábavu na padesáti zajímavých atrakcích. Kromě atrakcí se zde setkáte s nekonečným sledem poutavých show a osobně se seznámíte s postavičkami disneyovského světa.

Disneyland je snovou zemí, fantazijním světem plných nadpřirozených bytostí a kouzelné krajiny. Vaše děti si zde budou připadat jako v ráji. Vždyť kdy jindy by se jim poštěstilo osobně potkat Disney postavičky, které pravidelně vídávají v televizi. Společně můžete nahlédnout do Země pohádek, Země objevů, Země dobrodružství, Hraniční země či Main Street USA.

Poslední uvedená část Disneylandu není součástí Disney pohádek, ale reálného života Disney. Main Street je součástí malého amerického městečka z 20. let 20. Století, ve kterém Walt Disney jako malý vyrůstal.

Možná vás překvapí, že zde nepotkáte pouze Popelku, Růženku, Sněhurku či Bambiho, ale také Indiana Jonese, Robinsona či Armagedon. A kromě pohádkového světa, který si užijí hlavně malé děti, zde najdete i atrakce, které si vychutnají i dospělí. Stačí jen nasednout na jednu z horských drah a spustit se střemhlav rychlostí 70 km/h.

Jestliže vás tento zábavní park zaujal zde pro vás vybíráme konkrétní zájezdy do Disneylandu v Paříži.

Europa Park v Německu

Další zábavní park najdete v Německu. Jedná se o Europa Park, který pro českého návštěvníka pravděpodobně představuje nejdostupnější zábavní park. Europa Park leží v Rustu, který se nachází 650 kilometrů od Prahy, a to nedaleko francouzských hranic. V parku najdete vše, po čem vaše srdce touží. Volit můžete z nepřeberného množství atrakcí.

Park je rozdělen do několika částí, které představují určitou zemi, a každá z těchto částí má typickou architekturu, kulturu i gastronomii, která je zároveň typická pro danou zemi. V jednom zábavním parku tak můžete navštívit Portugalsko, kterým můžete projet na vodní horské dráze SuperSplash, Švýcarsko, kterým projedete na dráze Matternhornblitz, či Skandinávii, kterou proplujete na raftech. Stejně tak můžete navštívit i Londýn, Holandsko, Německo, Rusko či Řecko.

Nejvyhlášenější atrakcí Europa Parku je horská dráha SilverStar, jejíž vozíky vás vyvezou až do výšky 72 metrů. Z této neuvěřitelné výšky pak střemhlav padáte k zemi rychlostí, která dosahuje až 130 kilometrů v hodině. Horská dráha SilverStar je navíc nejdelší a největší horskou dráhou v Evropě.

Siam Park ve Španělsku

Na jihu ostrova Tenerife leží velkolepý vodní park Siam, který byl otevřen roku 2008. Ten je postaven ve stylu exotického Thajska a představuje největší aquapark v Evropě. Můžete si tu vychutnat kouzlo tropických ostrovů, písečných pláží, kaskádovitých vodopádů i ztracených měst. V Siam Parku si užijete vodní kanály, jeskyně, skluzavky, tobogány, rychlé tunely, relaxační masážní bazény, umělé vlny či adrenalinovou kamikadze skluzavku.

Třetice Legolandů

Za návštěvu určitě stojí i Legoland nacházející se v Dánsku. Jedná se o Legoland Billund, který představuje nejznámější Legoland z třetice Legolandů nacházejících se v Evropě. Tento Legoland se dělí na několik tematických částí. Mezi další dva Legolandy patří Günzburg v Německu a Legoland Windsor.Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.