Top wellness místa v Rakousku

Toužíte po dokonalém odpočinku, relaxaci a regeneraci? Vydejte se na dovolenou do Alp, které nejsou pouze synonymem lyžování, ale také synonymem dokonalé wellness dovolené. Kde by se také dalo relaxovat lépe než v Alpách, kdy veškeré vaše procedury probíhají uprostřed úchvatné vysokohorské přírody.

Základními pilíři alpského wellness jsou autentické prostředí, přírodní produkty a zdravý vysokohorský vzduch.

Pokud byste se rádi vydali za relaxací a okouzlující přírodou, neváhejte a vyberte si wellness hotel v Rakousku dle vašich představ.

Alpský wellness jako filozofie a životní styl

Alpský wellness představuje produkt v oblasti turismu, který je zaměřený na Alpy a který staví na blahodárném působení alpského prostředí, nadmořské výšky, vysokohorského podnebí a přírodních materiálů na tělesné i duševní zdraví člověka.

Pojem alpský wellness je používán i jako označení lázeňského zařízení. Alpský wellness neboli Alpine wellness by se dal vnímat jako přístup k životu, životní styl a filozofie.

Vědecké průzkumy dokazují, že dovolená v Alpských horách má nejen blahodárné účinky na lidské zdraví, ale také omlazující účinky na lidskou krásu. Mezi nejznámější a nejdůležitější pozitivní účinky patří vliv na výšku krevního tlaku, vliv na množství červených krvinek a vliv na redukci tělesné hmotnosti. Také se vám zlepší kvalita spánku a použitím regionálních produktů pečujete o tělo, zdraví i smysly.

Společenství Alpský wellness

alpinewellness_grossAlpské hotely, které jsou sdružené pod hlavičkou rakouského společenství Alpský wellness, vám poskytnou luxusní a komfortní zážitek. Jedná se o hotely s tradičním vysokohorským charakterem.

Hotely Alpine Wellness najdete v Korutanech, Tyrolsku, Salcbursku a ve Vorarlbersku. Včetně těchto hotelů však můžete navštívit i termální lázně a mnoho jiných zařízení a podniků, ve kterých si užijete relaxaci.

Korutany

Region Bad Kleinkirschheim díky své kompetenci v oblasti zdravého životního stylu získalo jako první alpské středisko certifikát Alpský wellness. Tento region leží v samém srdci Korutan, které nabízejí množství skvělých hotelů a lázní, mezi které patří například termální lázně v Bad Bleibergu, lázeňské středisko v blízkosti Villachu, hotelovém komplexu Mountain Resort Feuerberg.

Lázeňská oblast se prolíná s biosférickou rezervací Nockberge, která přitahuje svou okouzlující přírodou a představuje domov mnoha fascinujících živočichů a rostlin.

Krajina je prodchnutá nezaměnitelnou intenzivní vůní malé květinky s bílými květy, která roste okolo místních pastvin a která nese jméno „speik“ (kozlík lékařský). Tato rostlina je bohatě využívána při výrobě přírodní kosmetiky, která je používána v místních lázních a wellness zařízeních.

mountainresort-6

Včetně odpočinku si můžete vychutnat i trochu toho pohybu na zážitkových cyklostezkách. Pro milovníky adrenalinu jsou připraveny adrenalinové traily, na které se můžete vydat s profesionálními cyklistickými průvodci, kteří vám rádi poradí. Kromě cyklistiky si můžete vychutnat i vodní sporty na malebném jezeře Brennsee.

Termální lázně v Horním Rakousku

Druhou tradiční oblastí Alpského wellnes je Horní Rakousko, které bývá označováno jako „kraj pro náruživé“. Horní Rakousko je prodchnuto širokou škálou termálních lázní, vodních parků, saun a wellness center.

Mezi nejznámější termální lázně Horního Rakouska patří Bad Schallerbach a Bad Geunberg. V místních lázních najdete relax, odpočinek a ztracenou fyzickou i psychickou rovnováhu.

Termální lázně v Tyrolsku

Další významnou lázeňskou a wellness oblastí Rakouska je oblast Tyrolska. Mezi nejznámější lázeňské komplexy v Tyrolku patří Aqua Dome Längenfeld, který je obklopen tisíce metrů vysokými horskými vrcholy pohoří Ötztaler Alpen. Můžete si zde užít termální bazény, sauny, fitness centra a širokou nabídku spa & beauty. Dalšími významnými termálními lázněmi jsou lázně v Zillertalu.

therme-aquadome-09

Termální lázně v Salcbursku

Termální lázně v Salcbursku jsou obklopené vysokohorskými vrcholy, ze kterých vyvěrá léčebná voda. Zdejší hotely vám poskytnou potřebný komfort a luxusní péči. Mezi nejvýznamnější zdejší wellness zařízení patří lázně v Bad Hofgasteinu či skalní termální lázně v Bad Gasteinu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.