Za nákupy do Milána

Nákupy v Praze, v Berlíně či v Londýně jsou dávno passé. Pokud chcete prožít stylové a nezapomenutelné nakupování, vydejte se přímo do hlavního města módy, do Milána.

Milán je rájem pro všechny, kteří si chtějí užít nakupování ve velkém stylu. A ani se nemusíte bát, že by váš bankovní účet utrpěl. V Miláně nakoupíte nejnovější trendy kousky za atraktivní ceny. Pojďme se nyní společně podívat, do jakých obchodů byste měli vyrazit a na co byste neměli zapomenout.

Pokud se rozhodnete pro stylové nákupy v Milánu, můžete si vybrat zájezd do Milána třeba právě tady.

Nejluxusnější módní kousky

post_display_cropped_open-uri20140402-16322-1r22mvqNa úvod začneme rovnou tou nejluxusnější módou a tou nejluxusnější milánskou nákupní čtvrtí, která je přezdívána jako Módní či také Zlatý čtyřúhelník, Quadrilatero della moda nebo Quadrilatero d’oro.

Zlatý čtyřúhelník se nachází v historické části Milána a je tvořen čtyřmi ulicemi (Montenapoleone, Spiga, Sant’Andrea a Manzoni).

Ve Zlatém čtyřúhelníku nakoupíte to nejluxusnější zboží od nejznámějších světových značek a návrhářů. Sídlí tu značky jako Armani, Exté, Dolce&Gabbana, Gucci, Missoni, Prada, Valentino, Versace či Louis Vuitton.

Pokud se však bojíte, že by utrpěla vaše peněženka, pak raději počkejte na výprodeje, které zde nejsou vnímány jako sprosté slovo.

Atraktivní ceny značkového outletového zboží

V případě, že si potrpíte na značkové zboží a přívětivé ceny, vydejte se do jednoho ze tří outletových obchodů, které se nacházejí v okolí Milána. Jedná se o Serravalle outlet, Foxtown outlet či Vicolungo outlet. Do všech uvedených obchodů se dostanete z centra Milána prostřednictvím autobusu, který jezdí sedm dní v týdnu.

Rinascente, stálice mezi módními domy

Stálicí mezi módními domy představuje Rinascente, které stojí vedle Milánského dómu a ve kterém si lidé nakupování vychutnávají již od roku 1865. V módním domu Rinascente jsou zastoupeny veškeré velké módní značky. A včetně luxusní italské módy si zde můžete vychutnat i vynikající italské delikatesy.

Do Pupy za kosmetikou

Kvalitní kosmetiku si můžete nakoupit v obchodech Pupa. Pupa Milano je tradiční italskou značkou kosmetiky a její obchody najdete například ve výše uvedeném módním domě Rinascente.

Do Gallerie Vittorio Emanuele za šperky

Za šperky můžete vyrazit do Gallerie Vittorio Emanuele, v jejímž prvním patře najdete tradiční skleněnou italskou bižuterii Vigano. Včetně Vigano můžete navštívit i obchod milánských designérek Mirty Visconti a Claudie Galante, který se nachází ve Via Fiori Chiari 2.

Vintage móda

V Miláně si na své přijdou jak milovníci jednoduché elegance, minimalismu či extravagance, tak i milovníci stylového a romantického vintage stylu. Za vintage módou můžete vyrazit do obchodu Cavalli e Nastri ve Via Gian Giacomo Mora 3 či ve Via Brara 2. Obchod je zárukou vysoké kvality a originálního stylu.

controcampookbrera_1_1_1

Dalším obchůdkem, který vám nabídne Vintage módu, je obchod Oplà! Nacházející se ve Via Vigaveno. V tomto obchůdku najdete vintage modely od veškerých světových značek. Pořídit si můžete ručně vyrobenou kabelku, klobouk a mnoho zajímavých módních doplňků.

Pro milovníky hedvábí

Pokud svoje tělo rádi hýčkáte jemným hedvábím, pak vyrazte na výlet k jezeru Como, poblíž kterého se nachází nejlevnější hedvábný outlet v okolí. Vybírat můžete z nepřeberného množství šál, šátků či šatů a přitom se kochat romantickým pohledem na zasněžené vrcholky Alp. Výlet za hedvábím můžete spojit i s výletem do půvabného městečka Belaggio.

Než se vydáte na cestu domů, měli byste si ještě trochu odpočinout. Zajímavou nabídkou odpočinku a relaxu jsou lázně Terme Milano na Piazzale Madaglie d´Oro.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.